Haber

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Dünya Motokros Şampiyonası ve MotoFest’i değerlendirdi

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, dünyanın gözünün Afyonkarahisar’da olduğu Dünya Motokros Şampiyonası ve en büyük etkinlik MotoFest hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde düzenlenen 6. MXGP ve MotoFest’in çok değerli bir tanıtımla Afyonkarahisar ismine büyük katkı sağlayan bir organizasyon olduğunu belirtti. Başkan Zeybek, her yıl bir klasik haline gelen organizasyon kapsamında yerli ve yabancı binlerce sporcunun yanı sıra yurt içi ve yurt dışından çok sayıda insanı Afyonkarahisar’da ağırlamaktan gurur duyduklarını belirterek; “İlki 2018 yılında düzenlenen Dünya Motokros Şampiyonası’nın altıncı organizasyonunu 2023 yılında, yani 5 yılda altıncı kez şampiyonasını gerçekleştiriyoruz. Elbette bu kolay bir iş değil. Belediyemiz Personel iki üç aydır burada. Bölge tespiti, alanın düzenlenmesi gibi birçok hazırlık çalışması var. Afyonkarahisar’ın tanıtımı açısından büyük faydaları var. Geçen yıl ülkesini ve ilini en iyi tanıtan il ödülünü aldık. Umarım bu sene farklı bir ödül bekleriz. Çünkü dünyanın en uygun pistine, dünyanın en güzel padokuna sahibiz. Başta yurt dışından olmak üzere röportaj yaptığımız tüm yarışmacılar bunun ödül olduğunu söylüyor. istisnasız en güzel pist. Yunanistan’dan bir yarışmacıyla konuştuk. ‘Burası tartışılmaz’ diyor. Böyle bir alanımız var. Etkinliklerimiz devam ediyor. Yoğun bir katılım var. Geçen yıl 200 kişilik bir katılımcıyla kapatmıştık – 250 bin. Bu seneki hedefimiz 300-350 bin. Bu hedefe ulaşacağımızdan hiç şüphem yok. TÜRKSAT’ın şu anda üç buçuk milyar kişiye ulaştığı söyleniyor. Genel Müdürümüz zaten burada. Şampiyona 180’den fazla ülkede canlı olarak yayınlanıyor. Bu bizim için en büyük tanıtımdır. Mutluyuz, gururluyuz. Afyon’u en iyi şekilde tanıtmaya devam ediyoruz.”

Zeybek, şampiyonaya ve Motefest’e internetten satış yoluyla şehir dışından da çok sayıda kişinin ilgi gösterdiğini açıklayarak; “Motofest’in online satışlarına baktığımızda ülkemizin çeşitli yerlerinden bilet alıp Afyon’a gelen seyirciler var. Mesela Urfa, Siirt’ten. Bu durum bizi gururlandırıyor. Afyonkarahisar’ımızın nereden geldiğini gösteriyor. Şehrimizi tanıtmaya devam edeceğiz. Her gün 10 sanatçıyı ağırlıyoruz. Bu yıl Üstad’a Vefa Ödülü ile Gülden Karaböcek’i ağırladık. Çok güzeldi, ona da moral verdi. Alan tıka basa doluydu. Her gece alanımız tıklım tıklım doluydu. İğne atarsan yere düşmez diyorlar. “350 bin katılımcıyı çok rahat yakaladığımızı düşünüyorum. Tüm hemşehrilerimizi bekliyoruz ve davet ediyoruz. Bizi takip etmeye devam etsinler.” şeklinde konuştu. – AFYONKARAHİSAR

savurhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu