Teknoloji

AirPods Yeni Özelliğiyle Düşüncelerinizi Önceden Anlayacak

Airpods kullanıcıları için duyurulan yeni özelliklerle kulaklık deneyimini daha keyifli hale getirecek. Apple, WWDC 2024 etkinliğinde büyük yeniliklerin yanı sıra kullanıcı deneyimini artıracak önemli detaylara odaklandı. Apple, Airpods için yeni özelliklerini duyurdu. Artık siri ile sözlü etkileşiminin yanı sıra, baş hareketlerinizi de algılayabilecek. 

AirPods Yeni Özellikleri ile Geliyor

Applei Airpods kullanıcıları için Siri’de bir takım yenilikler tanıttı. Siri artık baş hareketlerinizi algılayarak daha doğal ve sezgisel bir iletişim sunacak. Örneğin başınızı yukarı ve aşağıya sallayarak söylemek istediğiniz “evet” sağa ve sola sallayarak söylemek istediğinizi “hayır olarak algılayabilecek. Bu yenilikler siri’nin kullanıcılarla daha akıcı ve etkili bir iletişim kurmasına olanak tanıyacak.

Yeni gelen özellikler, ellerinizin dolu olduğu anlarda veya fiziksel olarak bir tuşa basma ihtiyacı hissetmeden hızlı bir şekilde  yanıtlar vermeniz kolaylaşacak. Gelen bir çağrıyı reddetmek istediğinizde, başınızı sağa ve sola sallayarak reddedebilirsiniz. Kabul etmek istediğinizde ise başınızı yukarı ve aşağı sallayarak onaylayabilirsiniz.

Apple Airpods Pro özellikleri arasında diğer yeni özellik ise ses izolasyon özelliğidir. Bu özellik, gürültülü ortamlarda yapılan telefon konuşmalarında büyük bir avantaj sağlıyor. Çevresel görüntüleri an aza indirerek sadece sesinizi algılayan bu teknoloji, karşı tarafın sizi daha net duymasını sağlayacak.

Apple, AirPods için sunduğu bu yeni özellikler ile birlikte, kullanıcıların günlük yaşamlarını daha iyi bir şekilde kolaylaştıracağını düşünüyor.

haber-canakci.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu