Ekonomi

Akbank Cebe POS ile Teknosa mağazalarında kasaya gitmeden ödeme yapma devri başlıyor

Akbank, Cebe POS kurumsal iş birliklerine sürat kesmeden devam ediyor. Artık Teknosa mağazalarında da Akbank Cebe POS uygulaması sayesinde müşteriler kasaya gitmeden inançlı ve kolay ödeme yapabilecek. Taksitli süreçlerin de gerçekleştirilebildiği Cebe POS’la ödeme yapanların e-faturaları e-posta adreslerine gönderilecek.

Akbank’ın NFC özellikli android taşınabilir aygıtlar aracılığıyla temassız ya da QR ödeme alınmasını sağlayan Cebe POS uygulaması, Teknosa mağazalarında da kullanılmaya başlıyor.

Bu uygulama sayesinde Teknosa müşterileri alışverişlerini tamamladıktan sonra kasaya gitmelerine, gerek kalmadan ve sıra beklemeden reyonlarda temassız, QR yahut taşınabilir ödeme formüllerinden biri ile süratli ve inançlı bir formda tüm banka kartlarıyla peşin yahut Akbank kredi kartları ile taksitli olarak ödemelerini gerçekleştirebilecek ve dilerlerse chip-para ile de ödeme yapabilecekler.

Mağaza içinde süratli ve dijital ödeme tecrübesi yaşayan müşterilerin ödeme faturasını almak için de kasaya gitmeleri gerekmeden, faturaları e-fatura olarak e-posta adreslerine gönderilecek.

Pandemiyle birlikte alışverişlerde temassız, QR ve taşınabilir ödemelerin arttığını ve suratın kıymet kazandığını belirten Akbank Ödeme Sistemleri Kısım Lideri Yasin Mengüllüoğlu, şu açıklamada bulundu:

“Akbank Cebe POS uygulaması ile kurumsal işletmelere süratli ve emniyetli ödeme almak için mağaza içi çarçabuk adapte edilebilir tahliller sunuyoruz. Farklı dallarda kullanılmaya başlayan bu uygulama, verimli bir iş ortamı sunmasının yanı sıra, mağazalarda ödeme kuyruğu yoğunluğunun da önüne geçiyor. Teknosa ile birlikte hayata geçirdiğimiz tahlil ile Teknosa müşterilerinin de ödemeler için kasaya gitmesine gerek kalmayacak. Artık Teknosa müşterileri de Cebe POS uygulaması ile dijital ödemede fark yaratan bir tecrübe yaşayacak; kolay, süratli ve rahat”

Teknosa Teknoloji Genel Müdür Yardımcısı Ersen Gelçin proje ile ilgili yaptığıaçıklamada: “Müşterilerimiz her geçen gün vakitten tasarruf edeceği ve en verimli biçimde hizmet alabileceği bir usul arıyor. Müşteri tecrübesini daha da güzelleştirmek için öncelikle uçtan uca bir hizmet sunmak gerekiyor. Biz de dijital dünyadaki süratli ödeme seçeneğini fizikî mağazalarımıza da taşımak için müşterilerimizin mağaza içinde sıra beklemeden temassız ve ödeme yapabileceği bir platform hazırladık. TeknoGO ismini verdiğimiz platform içerisinde Akbank’ın Cebe POS uygulamasını 6 ay üzere kısa bir müddette entegre ederek hayata geçirdik. Böylelikle müşterilerimiz eserin başındayken gereken tüm bilgilere TeknoGO platformu ile süratlice ulaşabiliyor. Satış danışmanlarımız ise müşterilerimiz eseri almaya karar verdiği anda satış ve ödeme sürecini süratle tamamlayıp dönüşüm oranlarını düzgünleştiren sıcak satış imkanına kavuşuyor” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu