Haber

Antalya Büyükşehir’den üreticilere kovan desteği

Antalya Büyükşehir Belediyesi, kırsal kesimdeki üreticilere takviye vermek amacıyla arıcılıkla ilgilenen vatandaşlar için arı kovanı desteğini sürdürüyor.

 

Kırsal alanda yerel çeşitliliği artırmak ve vatandaşları alternatif eserler üretmeye teşvik etmek için çalışmalarını sürdüren Antalya Büyükşehir Belediyesi, arıcılık faaliyetlerine verdiği desteği sürdürüyor. Bu kapsamda Antalya Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından arı üreticilerine 750 kovan dağıtıldı.

EĞİTİMDEN UYGULAMALI ARICILIĞA

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin arı kovanı takviyesinden yararlanan Volkan Okur, Lider Muhittin Böcek’e teşekkür etti. Yapımcı Volkan Okur, “Arıcılık faaliyetlerine hobi olarak başladım. Daha önce Büyükşehir Belediyesi’nin verdiği arıcılık eğitimlerine katıldım. Bu eğitimlerde arıcılıkla ilgili birçok yeni şey öğrendim. Öğrendiğim bu bilgilerle arıcılık yapmaya karar verdim. Büyükşehir Belediyesi’nin verdiği kovanları bugün teslim aldım. Belediyemizin kovan desteği sayesinde arıcı oldum.”

KIRSAL KISIM İÇİN DEĞERLİ DESTEK

Tarım Hizmetleri Daire Başkanlığı’nda görev yapan Ziraat Yüksek Mühendisi Asaf Özalp, üreticilere dağıtılan kovan takviyesinin arıcılık faaliyetlerine teşvik olduğunu söyledi. Asaf, “Arıcılık, kırsalda yaşayan vatandaşlar için değerli bir geçim kaynağı. Hobi olarak arıcılık yapanlar, yeni başlayanlar veya arı üreticileri daha fazla verim alsın diye arı kovanlarını esas alıyoruz. Üreticilerimiz Tarım Hizmetleri Müdürlüğü’ne dilekçe ile başvurarak kovan takviyesinden faydalanabilirler. Bugün 750 arı kovanını vatandaşlarımıza teslim ettik. Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak üreticilerimize güvenmeye devam edeceğiz.”

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu