Haber

Atatürk hayranı Alman turist, Müslüman olup “Kemal” adını aldı

Tatil için Antalya’ya gelen ve İslam’ı araştıran Alman turist Robert Taylor, ziyaret ettiği camilerden etkilenerek önce Müslüman olmuş, ardından hayran olduğu Mustafa Kemal Atatürk’ün “Kemal” adını almıştır.

Bir golf malzemeleri firmasının Avrupa ve Türkiye bölge distribütörü olan Taylor, tatil için geldiği Antalya’da camileri ziyaret etti. Camilerden ve ezandan etkilenen Taylor, İslam’ı araştırdıktan sonra Müslüman olmaya karar verdi.

Almanya’da 6 yıl görev yapan İlçe Müftüsü İbrahim Köksal, Serik İlçe Müftülüğünde düzenlenen din değiştirme töreninde Taylor’a İslam’ın temel esaslarını anlattı. Daha sonra bu sözü uygulayarak Müslüman olan Taylor, Mustafa Kemal Atatürk’ü çok sevdiğini ve hayranı olduğunu belirterek “Kemal” adını almıştır.

Dualarla tamamlanan törende İl Müftüsü Köksal, Taylor’a “İhtida Belgesi” ile Kur’an-ı Kerim ve Diyanet İşleri Başkanlığı yayınlarından çeşitli kitaplar takdim etti.

Törene Serik İlçe Müftülüğü Şube Müdürü Ömer Akkaya, Din Hizmetleri Uzmanı Veysel Tosun, Diyanet Rehberi İmam Sonay Yıldırım da katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu