Haber

Bingöl’de 89 kişi, hafızlık eğitimini tamamladı

Bingöl’de hafızlık eğitimini tamamlayan 89 öğrenci, düzenlenen icazet merasiminde belgelerini aldı.

İl Müftülüğüne bağlı Kur’an kurslarında tahsil gören ve hafızlığını muvaffakiyetle tamamlayan öğrenciler için Bingöl Üniversitesi Recep Tayyip Erdoğan Kongre Merkezi’nde icazet merasimi düzenlendi.

Vali Kadir Ekinci, törende, hafızlığın, Kur’an’ın ruhunu ve manasını kalplere işlemekten geçtiğini belirtti.

Hafızlık eğitimini tamamlayan öğrencileri tebrik eden Ekinci, hafızlığın kutlu bir makam olarak övüldüğünü söyledi.

“Hafızlığın en güzel örneği olan Peygamberimiz ve ashabı, Kur’an’ı sadece hıfzetmekle kalmamış, bizatihi hayatlarına da tatbik etmişlerdir” diyen Ekinci, hafızlığın Kur’an’ın ruhunu ve manasını da kalplere işlemekten, onu yaşamaktan, yaşatmaktan ve bu suretle hayata hakim kılmaktan geçtiğini kaydetti.

Din vazifelilerinin topluma taraf veren, kelam ve davranışları örnek alınan bireyler olduğunu vurgulayan Ekinci, şöyle konuştu:

“Bu nedenle tüm görevlilerin ağızlarından çıkan sözlere ve davranışlarına azami surette dikkat etmeleri gerekmektedir. Din görevlileri, okuma, düşünme, kendini yenileme, bilgiye dayalı olarak konuşma ve en önemlisi de tavır ve davranışlarıyla insanımız için birer örnek olmalıdırlar. İcazetlerini alan değerli hafızlarımıza, Kur’an’a ve İslam’a hizmet yolunda muvaffakiyetler diliyorum.”

Törene, Belediye Lideri Erdal Arıkan, Diyanet İşleri Başkanlığı Hafızlık Eğitimi Daire Lideri İbrahim Yılmaz, Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, Vilayet Müftüsü Mustafa Topal, kurum amirleri, aileler ve vatandaşlar katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu