Haber

Çerkezköy Belediyesi Ücretsiz Çanakkale Mezarlığı Gezileri Düzenliyor

Çerkezköy Belediyesi tarafından düzenlenen ücretsiz Çanakkale Şehitliği turları 17 Mayıs Çarşamba günü başlayacak.

Çerkezköy Belediyesi’nin ‘Çerkezköy Tarihiyle Buluşmaya Devam Ediyor’ sloganıyla düzenlediği Çanakkale Şehitlikleri turları 17 Mayıs Çarşamba günü başlayacak ve 11 Haziran Pazar gününe kadar devam edecek.

Çanakkale Gezileri hakkında bilgi veren Başkan Akay, şunları söyledi:

“Tarihimizde çok önemli yeri olan ve 250 bin vatan evladının şehit edildiği tarihi yarımadayı Çerkezköy’de yaşayan tüm vatandaşlarımızın görmesi, bu eşsiz zaferin nasıl ve hangi kurallar altında kazanıldığını anlaması için Gazi Mustafa Kemal. Atatürk, yoldaşları ve Mehmetçik düşmana ‘Dur’ dedi.Geçen yıllarda olduğu gibi Türk askerinin Çanakkale’yi nasıl geçilmez hale getirdiğini görmek için Çanakkale turları düzenliyoruz.

İlk etapta haftanın 3 günü düzenlenecek olan Tarihi Yarımada gezilerimize 17 Mayıs Çarşamba günü sabah 06:00’da başlayacağız. 11 Haziran Pazar gününe kadar her Çarşamba, Cumartesi ve Pazar; Günübirlik gezilerimiz sabah 06.00’da Kent Park önünden, 06.10’da Kızılpınar eski Belediye Binası önünden ve 06.15’te Veliköy eski Belediye Binası önünden başlayacaktır. Çanakkale Şehitliği ve tarihi yarımada turu rehber eşliğinde tamamlandıktan sonra akşam saat 17.30 sıralarında otobüslerimiz Çanakkale’den hareket edecek ve akşam geç saatlerde vatandaşlarımız ilçemize dönecektir.

GENEL MASALARDA KAYITLAR BAŞLADI

Gezilerin ücretsiz olduğunu ve geziye katılmak isteyen vatandaşların bugünden itibaren nüfus cüzdanları ile Çerkezköy Belediyesi Halk Masalarına başvurmaları gerektiğini belirten Akay, geziye katılan vatandaşlara ücretsiz kumanya dağıtılacağını bildirdi. Çanakkale Şehitliği yolda gezer.

Kaynak: ANKA / Hayat

habergulyali.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu