Haber

Denizli Valisi Ali Fuat Atik’in deprem bölgesi Hatay’daki görevi sona erdi

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerden etkilenen Hatay’ın koordinatörlüğüne atanan Denizli Valisi Ali Fuat Atik, vatandaşlara hizmet verme zevkiyle kentten ayrıldığını belirtti.

Atik, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, depremlerin ardından en çok yıkım ve can kaybının yaşandığı Hatay’a atanan koordinatör valilerden biri olduğunu hatırlattı.

Devletin ilk andan itibaren ilgili tüm kurum ve kuruluşlarıyla seferber olduğunu ifade eden Atik, “Milletimiz, tıpkı Milli Mücadele’de olduğu gibi devletimizin çatısı altında kenetlenmiş, kenetlenmiş olarak elinden geleni yaparak gayretli bir gayret ortaya koymuştur. milli birlik ve beraberlik ruhuyla, evladını kaybetmiş acılı bir anneye sıcak bir umut, evini kaybetmiş bir aileye sıcak bir umut olmak için hepimiz üzerimize düşeni yaptık.” ifadelerini kullandı.

Hatay’daki görevinin sona erdiğini kaydeden Atik, “61 gündür emriniz altında bulunduğumuz Hatay ilimizden, siz değerli hemşehrilerimize hizmet vermenin zevkiyle ayrılıyoruz. Hatay’ı gönülden taşıyoruz. asıl görev yerimiz olan Denizli’ye dönüyoruz.” değerlendirmesini yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu