Haber

İpekyolu Belediyesi çiftçilerin desteğini sürdürüyor

Van’ın İpekyolu Belediyesi, tarımsal üretimi desteklemek için çiftçilere 400 dekar silajlık mısır, 10 bin dekar arpa ve buğday tohumu, 100 bin sebze fidesi, 300 sıva ve 40 bin metre boru yardımında bulundu.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre Çevre Koruma ve Denetim Müdürlüğü ekipleri, tarım çalışmaları kapsamında çiftçilere tohum ve ekipman takviyesi yapmaya devam ediyor.

Bu yıl ilçedeki çiftçilere 400 dekar mısır silajı, 10 bin dekar arpa ve buğday tohumu mesnetlerinin yanı sıra makine ve teçhizat desteği verildi.

Ekipler ayrıca 200 dönümlük alana ekilen fasulye ve nohut için harman makinesi, 100 bin sebze fidanı, ilçe bitiminde tüm kırsal mahallelere 300 sıva ve 40 bin metre boru desteği sağladı.

Kaymakam ve Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Emre Aydın, çiftçilere yapılacak takviyelerin ekim zamanına kadar bitmeyeceğini söyledi.

Hasat döneminde çiftçilere gerekli yardımın yapılacağını belirten Aydın, şöyle konuştu:

“Amacımız her zaman tarımın gelişmesine destek olmak. İlçe sınırlarımızda tarımın gelişmesi için, çiftçimizin gelişmesi için elimizden geleni yapıyoruz. Çiftçilerimizin her zaman yanında olduğumuzu bir kez daha yinelemek isterim. Devam edeceğiz.” önümüzdeki sezonda çiftçilere destek olmak için emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ederim.” Yaparım.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu