Teknoloji

iPhone 16 Pro Hakkında İlk Bilgiler: Gömülü FaceID

Güney Kore’nin güvenilir teknoloji haber sitelerinden biri Elek ABD merkezli teknoloji devi Apple hakkında dikkat çekici bir iddiayı gündeme getirdi. İddiaya göre Apple, önümüzdeki yıl iPhone’larda büyük bir değişiklik yapacak. Bu içerikte; iPhone 16 Pro’nun ekranın altına gömülü Face ID olduğu söyleniyor. Peki sistem nasıl çalışacak?

İddialara göre Apple, Face ID’yi ekran altına ve dolayısıyla ekrandaki alanı biraz daha fazla almış durumda. büyümüş olacak . TrueDepth kamera ile kullanıcının yüzünü tanımlayan ve ekran kilidini açan cihaz, kilit açıldıktan sonra görünmeyecek. Telefonun ekran tasarımı tıpkı iPhone 14 Pro’daki gibi delikli olacak. Ayrıca firma ilerleyen yıllarda ekran altı kamerayı tamamen benimsemiş, ekran deliğiOrtadan kaldırılacağı konuşuluyor.

Aynı tez Mayıs 2022’de de gündeme gelmişti.

iPhone 16 serisi için konsept tasarım.

The Elec’in gündeme getirdiği iddia yeni değil. Ekran endüstrisinin en büyük sızıntı kaynaklarından biri Ross Genç , Mayıs 2022’de bir paylaşım yapmış ve Apple’ın 2024’te ekran altı Face ID’ye geçeceğini, 2026’da ise ekran deliğini tamamen kaldıracağını söylemişti. Rous Young’un açıklamasına göre Apple, Pro modellerinde ilkEkranın altına gömülü Face ID’ye geçecektir.

Ekran altı özçekim kameraları yeni bir teknolojidir olumsuzluk . Aslında, bu özelliğe sahip çeşitli Android telefonlar zaten piyasaya sürüldü. Ancak bu tür bir gelişme iOS ekosisteminde var. ilk olacak . Face ID ve ön kameranın ne kadar başarılı olacağını bekleyip görmeden edemiyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu