Teknoloji

iPhone’larda Numara Paylaşmanın En Kolay Yolu: iOS 17 ile Gelen NameDrop Özelliği Nasıl Kullanılır?

ABD merkezli teknoloji şirketi Apple, geçtiğimiz aylarda yeni iPhone arayüzünü resmen tanıtmıştı. Pek çok kullanışlı özellikle birlikte gelen iOS 17, halihazırda akıllı telefonlarda kullanılan AirDrop hizmetine örnek olarak iletişim ve numara paylaşımını kolaylaştıran NameDrop özelliğini hayata geçirdi. İşte yeni paylaşım aracı hakkında bilmeniz gereken her şey…

Apple, yeni akıllı telefon arayüzü iOS 17’yi ve beraberindeki özellikleri Haziran ayı başında düzenlediği bir etkinlikle birlikte tanıttı.

Yeni güncelleme ile birlikte hayatımıza girecek olan özellikler arasında en dikkat çeken kişi ise NameDrop oldu ve sayıların paylaşımını kolaylaştırdı.

Halihazırda kullanılan AirDrop sütunundan esinlenilen yeni araç, birbirleriyle numaralarını paylaşmak isteyen iPhone sahiplerini bir araya getirerek çalışıyor.

Yan yana getirilen iPhone’lar sahiplerinin iletişim ve telefon bilgilerini otomatik olarak saniyeler içinde birbirlerine ileterek numara paylaşma işlemini saniyelere indiriyor.

iOS 17 ile birlikte kullanılacak olan yeni özellik, şirketin akıllı saat modelleri olan Apple Watch’ta da kullanılabilecek.

İşte Namedrop özelliğini kullanan iki kullanıcının saniyeler içindeki kişi paylaşımı:

Peki siz bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? iOS 17 ile gelen özelliklerden en çok hangisini beğendiniz? Yorumlarınızı bekliyoruz…

camolukajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu