Haber

Kaçak moloz dökenlere ceza yağdı

Osmangazi Belediyesi, ilçenin çeşitli noktalarına kaçak moloz dökerek imaj ve etraf kirliliği yaratanlara göz açtırmıyor. Müsaadesiz moloz dökümünü engellemek ismine Zabıta Müdürlüğü bünyesinde özel bir takım kuran ve drone ile de gece gündüz takip yapan Osmangazi Belediyesi, 2022 yılında kaçak moloz dökümü yapan kişi ve firmalara 497 bin lira para cezası kesti.

Kent estetiğini bozan, sokakları ve doğayı kirleten kaçak moloz dökümlerini önlemek için çalışmalarını sürdüren Osmangazi Belediyesi, bu bahisteki kontrollerini aralıksız sürdürüyor. Lider Mustafa Dündar’ın talimatıyla etrafa büyük ziyan veren bu dökümlerin önüne geçmek için Zabıta Müdürlüğü bünyesinde özel bir takım oluşturan ve ilçe hudutları içindeki boş emlaka müsaadesiz moloz, inşaat atığı ve çöp dökenlere drone ile gece gündüz takip yapan gruplar, halk sıhhatini tehdit eden ve manzara kirliliği yaratan kişi ve kurumlara ceza yağdırdı. Çağlayan, Nilüferköy, Aksungur ve Geçit başta olmak üzere ilçenin tüm bölgelerinde yapılan kontrollerde, kaçak moloz dökümü yaptığı tespit edilen kişi ve firmalara yasa yeterince 581 lira ile 30 bin lira ortasında değişen para cezaları kesildi. 2022 yılında şuana kadar uygulanan para cezalarının toplam ölçüsü ise 497 bin liraya ulaştı.

Osmangazi Belediyesi yetkilileri, vatandaşlara boş topraklara moloz ve inşaat atığı dökmemeleri konusunda ikazda bulunurken, döküm yapan şahısları gören vatandaşların da belediyeye ihbarda bulunmalarını istedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu