Haber

Konyaaltı Belediyesi SK Bayan Hentbol Takımı Sezon Öncesi Toplandı

Konyaaltı Belediyesi SK Kadın Hentbol Takımı ile gündeme gelen Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, “Türkiye çağdaş bir ülke. Türkiye kadına, eğitime ve en önemlisi kadının iş hayatında yer alması gerektiğine inanıyor. , spor ve sanat ve bunu destekliyor.İnsanların çoğunluğunun yaşadığı bir ülke” dedi.

Başkan Esen, Türkiye’nin ilk Avrupa Şampiyonu olan Konyaaltı Belediyesi SK Bayan Hentbol Takımı’nın bu dönem tüm kulvarlarda iddialı olduğunu söyledi. Temel hizmetlerin yanı sıra sosyal yardımlar ve sportif faaliyetlerle ülkenin modernleşme yolunda daha hızlı ilerlemesine katkıda bulunduklarını kaydeden Lider Esen, Türkiye’de kadınların atletik başarılarıyla neler başardıklarını tüm dünyaya göstermek istediklerini belirtti. Konyaaltı Belediyesi SK Bayan Hentbol Takımı.

Takımın geçtiğimiz sezon büyük başarılara imza attığını söyleyen Başkan Esen, Avrupa Kupası’nın yanı sıra Üstün Lig’de de ikinci olduklarını söyledi. Takımın elde ettiği başarıdan dolayı çok mutlu olduğunu belirten Esen, sporcular hakkında şöyle konuştu:

“Türkiye birincisi olarak Avrupa Kupası’nı kazandınız. Çok mutluyuz, çok memnunuz. Şampiyon olamasak da Türkiye Muhteşem Ligi’nde ikinci olduk. Bu bizi çok mutlu etti. Dolayısıyla öyle değil.” küçük ama önemli bir başarı.yani bir sezona hem avrupa kupasını hem de türkiye 2.liğini sığdırdık ama bunlar kadar beni mutlu eden takımdaki uyum ve huzurdu. bizim için çok değerli. Uyum içinde çalıştığınız sürece sportif başarı daha kolay geliyor. Türkiye’nin en iyi hocası ve sporcuları bizde. Gelecek sezon çok daha iyi başarılar elde edeceksiniz. Size güvenim tam.”

Konyaaltı Belediyesi SK Bayan Hentbol Takımı Başantrenörü Birol Ünsal, yaptıkları transferlerle daha güçlü ve tecrübeli bir kadro kurduklarını vurgulayarak, tespit ettikleri eksiklikler doğrultusunda yeni transferler yaptıklarını kaydetti. Ligin 26 Ağustos’ta başlayacağını belirten Ünsal, hem Türkiye’de hem de Avrupa’da tezleri olduğunu söyledi.

Avrupa Kupalarında bazı değişikliklere gidildiğini paylaşan Ünsal, “Geçen yıl Avrupa Kupalarında 128 takım mücadele ederken bu yıl ülke skorlarına göre sayıyı 64 gruba indirdiler. Her kulvarda iddialıyız. Konyaaltı’na yakışır bir çaba göstereceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu