Haber

Kuşadası Belediyesi Acil Müdahale Koordinatörlüğü 3 Yılda 7 Bin 780 Acil Talebi Çözdü

Kuşadası Belediyesi tarafından kent genelinde meydana gelebilecek herhangi bir aksiliğin anında çözüme kavuşturulması amacıyla 3 yıl önce kurulan ‘Acil Müdahale Koordinasyon Ofisi’ bugüne kadar 7 bin 780 acil talebi çözüme kavuşturdu. Mesai saati kavramına bakılmaksızın görev yapan ekiplerin özverili çalışmaları vatandaşlar tarafından takdirle karşılandı.

Kuşadası Belediyesi, kent genelinde meydana gelebilecek aksiliklerin anında çözüme kavuşturulması amacıyla 1 Mart 2021 tarihinde Acil Müdahale Koordinasyon Birimi’ni kurdu. Temizlik İşleri Müdürlüğü, Teknik İşler Müdürlüğü ve Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nde 6 tam donanımlı araç ve 18 çalışanla çalışan Acil Müdahale Koordinatörü, 3 yıl içerisinde Kuşadası’nda bozuk yolların onarılmasından, onarımına kadar birçok farklı alanda görev yaptı. kaldırımlardan ağaçların budamasına, sokakların temizliğinden parkların bakımına kadar. . 7/24 görev yapan acil müdahale ekiplerinin, özellikle çok yağışlı günlerde kent genelinde yağmur suyu hattı ızgaraları, yol ve yol kenarlarında gerçekleştirdiği temizlik ve bakım çalışması, beklenen aksiliklerin önüne geçti.

Acil Müdahale Koordinasyon Ofisi, 1 Mart 2021 ile 29 Aralık 2023 tarihleri ​​arasında Güvercin Masa, WhatsApp ihbar hattı, e-posta ve sosyal medya aracılığıyla kendisine iletilen 7 bin 780 acil talebi çözüme kavuşturdu. Vatandaş memnuniyeti anlayışıyla hareket eden Kuşadası Belediyesi’nde Önder Ömer Günel’in görev yaptığı 5 yıldaki odaklı hizmet anlayışının yanı sıra, Acil Müdahale Koordinasyon Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekiplerin sahadaki özverili çalışmaları da takdirle karşılandı.

Kent genelinde meydana gelen sorunların en kısa sürede çözülmesi için yeni yılda da yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdüren Acil Müdahale Koordinasyon Ofisi’ne bağlı ekiplerin son adresi Güzelçamlı Mahallesi oldu. Bu kapsamda ekipler, ASKİ tarafından Abbas Efendi, Adnan Menderes ve Nuri Yetmişbeş caddelerinde yürütülen çalışmalardan kaynaklanan bozulmaları kısa sürede kaldırım taşları döşeyerek onardı.

Göreve geldikleri günden bu yana Kuşadası sakinlerinin memnuniyeti için çalıştıklarını belirten Belediye Başkanı Ömer Günel, “Acil Durum Müdahale Koordinasyon Ofisimiz, kent genelinde yaşanan sorunlara en kısa sürede çözüm bulmak amacıyla oluşturuldu. Bu anlamda biz de; Acil Müdahale ekiplerimizin şu anda Türkiye’nin en hızlı belediyesi olduğunu söyleyebiliriz.Kuşadası “Her geçen gün büyüyen ve gelişen bir turizm şehridir. Bu nedenle kaliteli hizmet sunma ve şehrimizin eksiklerini giderme konusunda çok hızlı olmamız gerekiyor. Acil Müdahale Koordinatörlüğünde görev yapan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi. – AYDIN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu