Haber

NATO Savunma Bakanlarından Türkiye için 1 dakikalık saygı duruşu

– NATO Savunma Bakanlarından Türkiye’ye 1 dakikalık saygı duruşu

BRÜKSEL – NATO Savunma Bakanları toplantısı için Brüksel’de bir araya gelen ittifak üyesi ülkelerin Savunma Bakanları, toplantı öncesi Türkiye’de meydana gelen deprem felaketinde hayatını kaybedenler için saygı duruşunda bulundu.

NATO Savunma Bakanları, Belçika’nın Brüksel kentindeki NATO Karargahına geldi. NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg başkanlığında gerçekleştirilen toplantının ilk gününde Savunma Bakanları, Türkiye’deki depremlerde hayatını kaybedenler için bir dakikalık saygı duruşunda bulundu.

Saygı duruşuna davet öncesinde Türkiye’de meydana gelen depremi hatırlatan NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, “Türkiye’ye en içten taziyelerimizi iletiyoruz” sözlerini kullanarak, NATO olarak Türkiye’nin yanında olduklarını söyledi.

Saygı duruşunun ardından öğleden sonra yapılacak oturumlarla ilgili kısa bir konuşma yapan Stoltenberg, NATO Savunma Bakanlarının birinci yılını doldurmak üzere olan Rusya-Ukrayna Savaşı’na ilişkin bahisleri görüşeceklerini belirtti. Stoltenberg, savaş nedeniyle hem Ukrayna halkının hem de dünya insanlarının özellikle gıda krizi nedeniyle zorluklar yaşadığını belirtti.

NATO Savunma Bakanları toplantısı yarınki oturumların ardından sona erecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu