Haber

Putin’den Avrupa’ya doğalgaz mesajı: Fiyatı Türkiye’de belirlenecek

Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin, Türkiye’de kurmaya hazırlandıkları gaz merkezi hakkında devlet televizyonunda açıklamalarda bulundu. Türkiye üzerinden Avrupa’ya gaz göndermeyi planlayan Putin, gazın fiyatıyla ilgili dikkat çekici bir açıklama yaptı.

“FİYAT TÜRKİYE MERKEZDE BELİRLENECEK”

“Türkiye’nin doğal gaz altyapısı önemli bir potansiyele sahip. Önümüzdeki aylarda kurulacak doğal gaz merkezinde elektronik ticaret platformu kurulabilir. Avrupalı ​​tüketiciler için doğalgaz fiyatı büyük ölçüde Türkiye’deki merkezde belirlenecek. Türkiye’de ne olacak? Putin, Avrupa’nın merkezleri çıldırmış durumda” dedi.

NE OLDU?

Putin daha önce Avrupa’daki doğalgaz krizine değinmiş ve çözüm için Türkiye’yi işaret etmişti. Kuzey Akım gazını Karadeniz’e çevirebileceklerini ifade eden Putin, “Türkiye’de Avrupa için büyük bir doğal gaz merkezi kurabiliriz. Petrol piyasalarına hiçbir müdahale, hiçbir rezerv kullanımı elektrik sorununu çözemez. Rusya hazır. Avrupa’ya güç göndermek için kışın bile top onların sahasında.’ ilan etmişti.

“EK SINIRLAR İNŞA ETMEYİ DÜŞÜNÜYORUZ”

Rusya Başbakan Yardımcısı Alexander Novak ise TürkAkım doğal gaz hattında ek hat yapılmasının değerlendirildiğini belirterek, “Bu pahalıya mal olacak seçeneklerden biri. Bu fikir üzerinde çalışılacak. Türk Akımı boru sınırına ilave hatlar yapılmasını düşünüyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu