Haber

TEKİRDAĞ’DA ÖĞRENCİLER İÇİN ÜCRETSİZ DENEME SINAVI

TEKİRDAĞ’a bağlı Sülleymanpaşa Belediyesi, ilçede sınava hazırlanan 8’inci ve 12’nci sınıf öğrencileri için ücretsiz deneme sınavı gerçekleştirdi.

Süleymanpaşa Belediyesi ve Süleymanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile Lise Giriş Sınavı (LGS) ve Yüksek Öğrenim Kurumları Sınavına hazırlanan 8. ve 12. sınıf öğrencileri için her ay deneme sınavları düzenlenmektedir. Her ay yaklaşık 5 bin öğrenci deneme sınavlarına katılmakta ve seviyelerini test etme fırsatı bulmaktadır. Süleymanpaşa’da yapılan deneme sınavlarının masrafları, öğrencilere fırsat eşitliği ve sınavlara nitelikli bir şekilde hazırlanma şansı sağlamak amacıyla Süleymanpaşa Belediyesi tarafından üstlenilmiştir.

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, tüm liselerde sınavların aynı saatte yapıldığını belirterek, bugün 2300 lise öğrencisinin deneme sınavına girdiğini bildirdi. Sadece lise son sınıflarımızda değil, 8. sınıflarımızda da deneme sınavına girdi. Yani LGS’ye hazırlanıyor. Geçen yıl İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile imzaladığımız protokol çerçevesinde bu çalışmayı yapıyoruz. Çocuklarımızı hem lise hem de üniversite sınavlarına hazırlıyoruz. Bu yıl Allah nasip ederse 8. sınıflarda 4 hazırlık sınavı yapacağız. Ayrıca 12. sınıflarda 7 tane sınavımız olacak. Çocuklarımızı hem liseye hem de üniversiteye hazırlamak için var gücümüzle çalışıyoruz” dedi. Amaçlarının Süleymanpaşalı gençleri önemli üniversitelere sokmak olduğunu söyleyen Yüksel, “Süleymanpaşalı gençlerin önce Trakya’da sonra Türkiye’de hatırı sayılır üniversiteler kazandığı bir ortalamaya ulaşmak istiyoruz. bu işin maddi boyutu.Özellikle ailelerimiz biraz bu konuda çünkü her sınavın bir maliyeti var.Biz belediye olarak bunu üstleniyoruz.Burada önemli olan liselerde yaklaşık 2.300 öğrencimiz ve 2.250 öğrencimiz var. Süleymanpaşa’daki öğrencilerimizi hayata biraz daha hazırlayabileceğimiz bir ortam oluşturmaya çalışıyoruz, her şeyden önce bu konuda uyum içerisindeyiz, “Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi. .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu