Haber

Ukrayna, Rusya tarafından fırlatılan 6 Kinjal hipersonik füzesini imha etti

Ukrayna Genelkurmay Başkanlığı, Rusya’nın Kiev’e fırlattığı 6 adet Kinjal hipersonik füzesinin tamamının imha edildiğini duyurdu.

Genelkurmay Başkanlığı’nın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, Rusya’nın saat 03.30 sıralarında havadan, denizden ve karadan 18 füzeyle Ukrayna’ya kuzey, güney ve doğudan saldırdığı belirtildi.

Rusların baskınlarda 9 Kalibr seyir füzesi, 6 Kinjal hipersonik füze ve 3 S-400 füzesi kullandığı belirtilen açıklamada, “18 füzenin tamamı Ukrayna hava kuvvetlerinin gücü ve araçlarıyla imha edildi.” ibaresi yer aldı.

Açıklamada, Rus kuvvetlerinin saldırısında Shahed-136/131 insansız hava araçlarının da kullanıldığı belirtildi.

Ukrayna Hava Kuvvetleri Komutanlığı Sözcüsü Yuriy Ignat, yerel bir televizyon programında yaptığı konuşmada, füzelerin tamamının aslında başkent Kiev’e fırlatıldığını söyledi.

Kiev Şehri Askeri İdare Lideri Sergey Popko, yönetimin sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Rus füzelerinin birçoğunun Kiev havalimanında tespit edilerek imha edildiğini belirtti.

Kentin bazı semtlerinde füze modüllerinin düşmesi sonucu bir binanın hasar gördüğünü, çok sayıda otomobilin yandığını belirten Popko, yaralanmadığını belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu