Haber

BOLU BELEDİYESİ MECLİS ÜYESİ KÜRSÜDE AĞLADI

BOLU Belediye Meclisi’nde AK Parti’li Meclis Üyesi Bülent Oturak, CHP’li Meclis Üyesi Naci Parlak’ın Bülent Beyefendi, bu mevzuda siz güzel niyetli değilsiniz, samimi değilsiniz. Bir insan kelamının gerisinde durur. Siz kusura bakmayın içten pazarlıkçısınız kelamlarına karşılık vermek üzere çıktığı kürsüde ağlayarak, Bugün beni annem, eşim izledi. Kimse kimseye hakaret etmesin. Kimsenin ailesini sıkıntı durumda bırakmasın dedi.

Bolu Belediye Meclisi Kasım ayı 2’nci oturumu, Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın başkanlığında gerçekleşti. Ünite müdürlüklerinden gelen bahislerin ve önergelerin görüşülerek karar bağlandığı toplantıda kelam alıp belediye bütçesini eleştiren AK Parti Meclis Üyesi Bülent Oturak ile CHP Meclis Üyesi Naci Parlak ortasında gergin anlar yaşandı.

CHP’li Parlak, AK Parti’li Oturak’ın bütçe eleştirilerine tepki göstererek, Bülent Bey, bu konuda siz iyi niyetli değilsiniz, samimi değilsiniz. Bir insan sözünün arkasında durur. Siz kusura bakmayın içten pazarlıkçısınız. Bülent Bey, ciddi bir şekilde içten pazarlıkçı kişiliğe sahip. Bütçeye şerh koyarak nereye varmak istiyorsunuz Amacınız belediyeyi çalıştırmamaksa sizleri Bolu halkına sunuyorum dedi.

ÖZÜR DİLEDİ

MHP Meclis Üyesi Fatih Silin’in Parlak’ın ifadelerini doğru bulmadığını belirtmesinin ardından Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan olayın daha da büyümemesi için oturuma ara verdi. Naci Parlak, daha sonra Bülent Oturak’tan özür diledi.

Aranın akabinde tekrar kelam alan AK Parti Meclis Üyesi Bülent Oturak, gözyaşlarını tutamayıp, Burada belediye meclis üyesi olarak katılmadığım toplantı olmadı. Hiç müsaade kullanmadım. Maalesef maruz kaldığımız durum bizi çok üzdü. Bugün beni annem, eşim izledi. Kimse kimseye hakaret etmesin. Kimsenin ailesini güç durumda bırakmasın. Ben konuşamayacağım diyerek kürsüden indi.

Bolu Belediye Lideri Tanju Özcan ise Bunlar yaşanabiliyor. Lisanımıza dikkat etmemiz gerekiyor. Naci Beyefendi, zati özrünü dilemişti. Bazen insan kullanmak istemediği cümleleri kullanabiliyor dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu