Ekonomi

Carl Icahn’ın çırağının en büyük yatırımcı olmasıyla Vestis’in değeri artıyor

İşletmeler arası üniforma ve işyeri malzemeleri şirketi Vestis’in (VSTS) yatırımcıları, geçtiğimiz Perşembe günü hisse başına yaklaşık 18,50 $’dan hisse başına 9 $’ın altına düşen hisse değerlerinde önemli bir düşüş yaşadı. Bu dramatik düşüş, şirketin 2024 mali yılı için tahminlerini düşürdüğünü açıklamasının ardından tek bir gün içinde gerçekleşti.

Bu durum bazı yatırımcılar için üzücü olsa da, diğerleri için bir satın alma fırsatı sundu. Bunlar arasında, tanınmış yatırımcı Carl Icahn’ın eski ortağı ve kilit danışmanı Keith Meister da vardı.

Meister, 2010 yılında Icahn Enterprises’dan ayrıldıktan sonra Corvex Management’ı kurdu ve yönetti. Son gerilemeden önce Vestis’te zaten küçük bir hisseye sahipti.

Dün gece, 2 Mayıs ile 8 Mayıs tarihleri arasında bir dizi alım yaparak hisselerini 16.591.833’e çıkardığını açıkladı. Bu, şirketteki yaklaşık %12,6’lık bir payı temsil ediyor ve onu en büyük hissedar yapıyor.

Satın alma kayıtlarının incelenmesi, Corvex’in Vestis’teki hisselerinin ortalama maliyetinin her birinin yaklaşık 12,50 $ olduğunu göstermektedir.

Hissenin mevcut fiyatının bu ortalamanın altında, raporlama sırasında yaklaşık 11,40 dolar olduğu ve son stratejik satın almalar dikkate alındığında, fonun uzun vadeli bir yatırım stratejisi için planları olabileceğini tahmin etmek mantıklıdır.

Meister, eski akıl hocası Icahn ile aynı şöhrete sahip olmayabilir, ancak Corvex’in web sitesine göre, fonun stratejisi belirli durumlara aktif olarak dahil olmayı ve değişim yaşayan yüksek kaliteli şirketlere yatırım yapmayı içeriyor. Bu nedenle Corvex’in Vestis’e olan ilgisinin artması muhtemel görünüyor.

Şu anda piyasa Meister’ın artan sahipliğine olumlu yanıt veriyor. Vestis’in hisse senedi fiyatı Perşembe gün ortasından bu yana yaklaşık %9 artış göstererek bir önceki hafta yaşanan sert düşüşten bu yana en iyi performansını sergiledi.

3. parti reklam. Investing.com’un sunduğu veya önerdiği bir teklif değildir. Feragat detaylarına buradan bakın veya reklamları kaldırın

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Daha fazla ayrıntı için Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu