Sağlık

Depremzedelere Kesintisiz Psikososyal Destek

Keçiören Belediyesi bünyesinde görev yapan psikolog ve yaratıcı drama eğitmenleri tarafından depremzede çocuklara yönelik psikososyal güçlendirme çalışmaları hız kesmeden devam ediyor.

Bu kapsamda, Belediye bünyesinde Osmangazi Sosyal Yaşam Merkezi Hasta ve Yakınları Konukevi, Keçiören Belediyesi Sosyal Gelişim Merkezi (TOGEM) ve Ali Özdemir Spor Salonu Konukevi’nde kalan çocuklar, tesislerinde çocuklara psikososyal destek sağlamakta ve barınan aileleri bu kapsamda hizmet vermektedir. talepleri doğrultusunda Keçiören Belediyesi Aile Terapi Merkezi’ndeki konutlar. hizmet verilmektedir.

Çocuklara yönelik psikososyal güçlendirme programının yanı sıra sosyalleşme mağdurlarına kısa bir okuma saati, yaratıcı drama, satranç, deniz kulağı ve zeka oyunları gibi çeşitli etkinlikler sunulmaktadır. Ayrıca çocuklar için Anıtkabir’e ve Keçiören’de Deniz Dünyası, Doğal Yaşam Parkı ve Estergon Kalesi’ne geziler düzenlenmektedir.

Keçiören dışında kalan depremzedelerin Aile Terapi Merkezi’nden de takviye alabileceğini söyleyen Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Depremde kardeşlerimiz, çiçeklerimiz, meleklerimiz için elimizden bir şey gelmiyor. Belediyemiz bünyesinde bulunan tesislerimizde kalan vatandaşlarımıza ve meleklerimize psikososyal destek hizmeti vermekteyiz. Depremin bireye verdiği zararı en aza indirmek ve insanımızın sağlıklı bir şekilde toplumumuza kazandırılması için elimizden geleni yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz.” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu