Haber

Eşcinsel çift, Başbakan Meloni’nin faşist partisine açtığı davayı kazandı

İtalya Başbakanı Giorgia Meloni’nin faşist İtalya’nın Kardeşleri partisine açtığı tazminat davasını Kanadalı BJ Barone ve Frankie Nelson kazandı. 2016’da parti, İtalya’da taşıyıcı anneliğe karşı yürüttükleri kampanyada yeni doğan oğulları ile Barone ve Nelson’ın bir fotoğrafını kullandı. 2014 yılında taşıyıcı anneden Milo adında bir oğulları olan çift, İtalya’nın Kardeşleri’ne dava açtı.

BBC’nin haberine göre, partiye Barone ve Nelson’a 10.000 avro daha ödemesi emredildi. Parti, İtalya merkezli Gay Lex hukuk bürosunun avukatlarının açtığı davanın sonucuna, fotoğrafın yaralayıcı bir şekilde kullanıldığını söyleyerek itiraz etti.

Taşıyıcı anneliği ‘EVRENSEL SUÇ’ sayan taslak ONAYLANDI

İtalya’da faşist Meloni hükümeti tarafından hazırlanan taşıyıcı anneliğin evrensel olarak suç sayılmasına ilişkin yasa tasarısı, Temmuz ayında Parlamento’nun alt kanadı olan Temsilciler Meclisi’nde onaylandı ve oylanmak üzere Senato’ya gönderildi. Yasa, Temsilciler Meclisi’nin 400 kişilik Genel Kurulu’nda iktidarı oluşturan sağ partilerin desteğiyle 166’ya karşı 109 oyla kabul edildi. (DIŞ HABERLER)

sariz-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu