Yaşam

İSU Genel Müdürlüğünden Personele İşaret Dili Eğitimi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü, kamu hizmet noktalarında işitme engelli vatandaşların bağlantı konusunda yaşadıkları engelleri kaldırmak ve hayatlarını kolaylaştırmak amacıyla çalışanlarına yönelik “Türk İşaret Dili Eğitimi” düzenliyor.

PERSONELE İŞARET DİLİ EĞİTİMİ

“Mutlu Şehir Kocaeli” vizyonuyla Kocaeli genelinde altyapı yatırımlarına hız kesmeden devam eden İSU Genel Müdürlüğü, abone memnuniyetini artırmak amacıyla çalışan gelişimine yönelik kurum içi eğitimlerine devam ediyor. Bu kapsamda çalışan, işitme engelli bireyler ile iletişim kurmak ve kurumsal süreçlerinin analiz odaklı yaklaşımına katkı sağlamak amacıyla işaret dili eğitimi almaktadır.

VATANDAŞ İLE TEMASTA OLAN ÇALIŞANLAR EĞİTİM ALDI

Alanında uzman işaret dili tercümanı ve eğitim görevlisi tarafından hafta içi tam gün olarak gerçekleştirilen eğitimler; Vatandaşlarla doğrudan temas halinde olan güvenlik, abone hizmetleri ve idari hizmet çalışanları eğitilmektedir. Eğitime; İlçe Şube Müdürlükleri, Abonelik İşleri Müdürlüğü, Müşteri Hizmetleri ve Kurumsal İlişkiler Müdürlüğü, İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü, Bölge Hizmetleri Müdürlüğü birimleri katılım sağlamaktadır.

EMPATİ VE ÇÖZÜM

İSU Genel Müdürlüğü eğitim salonunda verilen “Türk İşaret Dili Eğitimi” ile engelli vatandaşların İSU hizmetlerinden en doğru şekilde yararlanması, istek ve sorunlarının ivedilikle anlaşılması ve analiz edilerek engelli vatandaşlara yönelik hizmet kalitesi artırılmaktadır.
 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haberboztepe.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu