Haber

Kırşehir’de Aile Hekimliği Muayenehanesi İle 8 Diş Hekimi Çalışıyor

Kırşehir İl Sağlık Müdürü Dr. Ertan Değirmencioğlu, aile diş hekimliği uygulamasında 8 diş hekiminin kentte misyon edindiğini belirtti.

İl Sağlık Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Değirmencioğlu, Şehit Polis Hayrettin Yılmaz Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Dt. Müge Şebnem Şahin diş hekimleri ile değerlendirme toplantısı yaptı.

Kırşehir’in Sağlık Bakanlığı tarafından aile hekimliği uygulamasında pilot il olduğunu ve Türkiye’de birincilik ödülü aldığını hatırlatan Değirmencioğlu, 2 ile 12 yaş arasındaki çocukların düzenli olarak kontrol edildiğini bildirdi.

Aile diş hekimliği uygulaması ile erken çocukluk döneminde ağız sağlığı bilincinin kazandırılmasının amaçlandığını ve uygulamada 8 diş hekiminin görev aldığını vurgulayan Değirmencioğlu, daha sağlıklı nesiller yetiştirmenin, ülkemizdeki ağız ve diş sağlığı hizmetlerinin yoğunluğunun azaltılmasının amaçlandığını söyledi. uzun vadede ve ileri tedavilerin yüksek maliyetlerini önlemek için. söz.

Öte yandan “Sağlıklı Şehir Projesi” çalışmalarının devam ettiği, sağlıklı yaşam davranışları oluşturmak, yeterli ve istikrarlı beslenmeyi yönetmek, tansiyonu yönetmek, sistemli antrenmanlar yapmak, sağlığı korumak için faaliyetler yürütüldüğü öğrenildi. bireysel ve sağlık okuyucularının yazarlığını artırmak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu