Ekonomi

Lisanslı Depoculuk ve Hububat Piyasaları Kongresi Antalya’da düzenlenecek

Lisanslı Depoculuk ve Hububat Piyasaları Kongresi 8-11 Aralık tarihleri ortasında Antalya’da düzenlenecek. Kongre ile tüm kesim paydaşlarının yanı sıra silo, laboratuvar, otomasyon vb. firmalar için stant alanlarının da yer alacağı bildirildi.

Kongre programında, “Lisanslı Depoculukta Mevcut Sorunlar-Çözüm Önerileri, Lisanslı Depoculuk Devlet Destek ve Teşvikleri, Yurtiçi ve Yurtdışı Hububat Piyasalarındaki Gelişmeler, Türkiye Un ve Hububat Piyasalarında Mevcut Durum ve Beklentiler, Makarna Sektörü ve Durum Buğdayında Mevcut Durum ve Öngörüler, Yetkili Sınıflandırıcılık Sisteminde Sorunlar ve Çözüm Önerileri” ve öteki birçok ilgi cazibeli bahiste oturumlar gerçekleştirilecek.

LİDAŞDER İdare Konseyi Lideri Serdar Genç, kongre ile üyeler ve dal paydaşları ortasındaki etkileşim ve deneyim paylaşımının artırılması, şimdiki şartların masaya yatırılması, mevcut ve yeni piyasalar için ticari ilgilerin güçlendirilmesinen amaçlandığını söyledi. Genç, “Kongre Tarım ve Orman Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı, Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğü, TSE, TOBB, Türkiye Ürün İhtisas Borsası, Merkezi Kayıt Kuruluşu, bankalar, mevcut faaliyette olan lisanslı depo işletmeleri, lisans aşamasında olan lisanslı depo işlemleri, yetkili sınıflandırıcı laboratuvarları, un sektörü, yem sektörü olmak üzere, yaklaşık 400 kişinin katılımıyla düzenlenecek” dedi. – ANTALYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu