Haber

Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu’ndan Kılıçdaroğlu’nun adaylığı sonrası ilk açıklama: Aydınlık yarınlara en kısa sürede ulaşacağız

Altı Masa Toplantısı’nın ardından Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayının CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu olduğu açıklandı. Toplantının ardından 6 liderin imzasıyla güçlendirilmiş parlamenter sisteme geçiş için yol haritası açıklandı.

İMAMOĞLU VE SLOW BAŞKAN YARDIMCISI OLACAK

Yayınlanan metnin 12. maddesinde, “İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanları, Cumhurbaşkanınca uygun görülecek zamanda ve belirlenen görevlerle Başkan Yardımcılığına atanacak.”

“AYDINLIK GELECEĞE EN KISA SÜREDE ULAŞACAĞIZ”

Kılıçdaroğlu’nun adaylığının açıklanmasının ardından ilk açıklama Yavaş ve İmamoğlu’ndan geldi. İBB Lideri Ekrem İmamoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, Millet İttifakı olarak, ülkemizin her bir ferdinin hak ettiği aydınlık yarınlara ulaşacağımıza inanıyoruz.”

“BİRLİKTE MUTLULUK YÜRÜYORUZ”

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Rahmet ve bereket bir arada olur. Değerli Başkanlarımıza nezaketlerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Türkiye’nin 2. yüzyılına umutla ve mutlulukla yürüyoruz” dedi.

haberbogazliyan.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu