Haber

Mehmet Yaşar Coşkun kimdir? Rönesans Residence müteahhidi Mehmet Yaşar Coşkun kimdir, kaç yaşında, nereli, mesleği nedir? Hayatı ve biyografisi!

Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerde Hatay’ın Antakya ilçesinde bulunan 12 katlı 250 daireli Renaissance Residence da yıkıldı. Rezidansın müteahhidi tepkilerin odağı oldu. Peki Mehmet Yaşar Coşkun kimdir? Rönesans Residence müteahhidi Mehmet Yaşar Coşkun kimdir, kaç yaşında, nereli, mesleği nedir? Hayatı ve biyografisine dair detaylar neler?

RÖNESANS RESIDENCE’IN YÜKLENİCİSİ KİMDİR?

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerde yıkılan Hatay’daki Rönesans Residence’ın müteahhidi Mehmet Yaşar Coşkun, yanına aldığı paralarla yurt dışına kaçacağı iddiasıyla yakalanarak gözaltına alındı. 2013 yılında yapımı tamamlanan 12 katlı 250 daireli rezidans ilanı “cennetten bir kare” olarak lanse edildi. Hatayspor Sportif Direktörü Taner Savut ve Ganalı futbolcu Christian Atsu da Rönesans Residence’ın enkazı altında kaldı.

MEHMET YAŞAR COŞKUN KİMDİR?

Rönesans Residence’ın müteahhidi ve sahibi Mehmet Yaşar Coşkun’dur.

Rönesans Residence’ın müteahhidi Mehmet Yaşar Coşkun’un parayla İstanbul Havalimanı’ndan yurt dışına kaçmaya çalıştığı bildirildi. İhbar üzerine harekete geçen polis, Coşkun’u bugün İstanbul Havalimanı’nda yakaladı.

Coşkun’un saat 19.50’de uçakla Karadağ’ın başkenti Podgorica’ya uçmayı planladığı öğrenildi. Gaziosmanpaşa Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla gözaltına alınan Coşkun, emniyete götürüldü.

“CENNETTEN BİR KARE” OLARAK REKLAM YAPIYORLAR

Yaklaşık 1000 kişinin yaşadığı tahmin edilen konutta çok sayıda kişinin enkaz altında kaldığı belirtildi. Bölgeye ulaşan arama kurtarma ekipleri tarafından çalışma yürütülürken, inşaatı yapan şirketin 2013 yılında konutun fotoğraflarını sosyal medyada “Cennetten bir çerçeve, Rönesans Residence” notuyla paylaştığı ortaya çıktı. . Konutun bulunduğu cadde üzerindeki diğer 12 katlı bina da deprem nedeniyle yıkıldı. Ekipler, konut ve diğer apartmanlarda enkaz altında kalanları kurtarmak için çalışmalarını sürdürüyor. Enkaz altında yakınları bulunanlar ise yapının yanında müjdeli haber bekliyor.

samsat-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu