Yaşam

Netflix Türkiye’nin Stranger Things’den Kuzey Işıklarına ‘Baş Aşağı’ Kapı Göndermesi Herkesi Güldürdü

Hepimiz Stranger Things’i çok özledik, son 4 sezonun ardından 5. sezon için maalesef 2025 yılını beklemek zorunda kaldık. Netflix Türkiye hesabı, Stranger Things’den hatırladığımız ‘ters’ kapıyla güçlü bir jeomanyetik fırtına nedeniyle ülkemizde görülen kuzey ışıklarını referans alarak hafızalarımızı tazeledi ve herkesi güldürdü.

2016 yılında yayınlanmaya başlayan Stranger Things, bilinen fantastik-gerilim dizilerinden biridir.

Her ne kadar son 4 dönemden sonra 5. dönemi sabırsızlıkla beklesek de maalesef buluşmak için 2025 yılını beklemek zorundayız.

Dizide bir çocuğun ortadan kaybolmasıyla birlikte Hawkins kasabası sakinleri kendilerini gizli deneylerin, korkutucu varlıkların ve gizemli bir kızın da yer aldığı ürkütücü bir maceranın içinde buluyor.

İnsanüstü güçlere sahip Eleven’ı ve kaybettiği arkadaşlarını bu karanlık deney dünyasından kurtaran çocuklar, dönemler boyunca maceradan maceraya sürüklenirler.

Dizide insanların yaşadığı dünyanın dışında, hükümetin bilimsel deneyler yaptığı “Upside Down” adında başka bir dünya daha var.

Bu karanlık kozmosa geçiş için bazı kapılar (geçitler) vardır. Kahramanlarımız her dönem bu kapıları kapatmak için yoğun çaba harcıyor.

Gelelim kendi dünyamıza… Avrupa’nın bazı şehirlerinde ve ülkemizde büyük bir jeomanyetik fırtınanın etkisi altında kalan kuzey ışıklarını gördük.

Netflix Türkiye Twitter hesabı bu olayı Upside Down kapısına bağlayınca ortalık karıştı!

?

?

?

?

?

?

?

Çok iyi bir referanstı. Nasıl buldun?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu