Ekonomi

Roubini ile Binance CEO’su arasındaki kavga büyüyor

Milken Institute Orta Doğu ve Afrika Zirvesi’nde konuşmacı olan dünyanın en büyük kripto varlık platformu Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, ünlü ekonomist Nouriel Roubini’nin kendisi hakkındaki sert sözlerine yanıt verdi.

Zhao, Roubini’nin sözleriyle ilgili olarak, “Başkalarına saldırarak ünlü olmaya çalışan insanlar var. Onlar genellikle fakir kalır” dedi.

Zhao, Roubini’ye cevaben şunları söyledi:

Roubini’nin söylediklerini umursamıyorum. Ayrıyeten onun kaba olduğunu ve lokal kültüre hürmet duymadığını düşünüyorum. Bir ülkeye davet edildiğinizde, o ülkenin piyasa düzenleyicisine saldırmamanız gerekir. Ayrıyeten başka oyunculara yanlış bilgi ile saldırmamanız gerekir. Binance, 15 lisans ile dünyanın en fazla lisansına sahip olan kripto varlık platformu. Buna ek olarak Binance’in ABD’nin 44 eyaletinde lisansı var. Dünyadaki en kıymetli piyasa düzenleyicileri ile birlikte çalışıyoruz. Abu Dhabi Küresel Market dünyanın en saygın ve en sağlam piyasa düzenleyicilerinden biri olmakla bir arada, kripto piyasasına en erken düzenleme getiren piyasa düzenleyicilerinden biri. Bütün bunlar, Roubini’nin büsbütün mantıksız olan bu saldırısı ile zıt. Onun söyledikleri üzerinde vakit harcamıyoruz, onu görmezden geliyoruz ve değerli olmadığını düşünüyoruz.”

Roubini’nin, “Binance’in BAE’de lisansı olmasına inanamıyorum. Binance İngiltere’de yasaklandı ve ABD Adalet Bakanlığı tarafından soruşturma altında. Binance yürüyen bir saatli bomba” telaffuzlarına karşı Changpeng Zhao, şöyle karşılık verdi:

“Binance, İngiltere’de yasaklanmadı. İngiltere’de lisansımız yok ve orada reklam yapmıyoruz. Lisansımızın olmaması ile yasaklanmış olmanın arasında fark var. Ayrıca Binance US, ABD’de son bir yıl içerisinde yaklaşık 10 farklı lisans aldı. Bence bunu söylemem yeterli.”

Sunucunun “Sektörünüze olan bir güven eksikliği var. Geçen haftaki olayların ardından, size neden güvenmeliyiz?” sorusunu ise, Changpeng Zhao şu halde cevapladı:

Her bölümde düzgün ve makûs oyuncuların olduğunu düşünüyorum. FTX’te yaşananlar yüzünden genelleme yaparak bütün kesimi kötülemenin, olayları kolaya indirgeme olduğunu yahut bunun berbat niyetli olarak yapıldığını düşünüyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu