Haber

Sigara Bağımlıları Yılda Bir Hafta Daha Az Çalışıyor

İngiltere’de yapılan bir anket çalışmasına göre, sigara içen çalışanlar ‘sigara molası’ vererek günde 20 dakikaya kadar daha az çalışıyor.

İngiltere’de sigarayı bırakmak için nikotin bantları satan bir şirket tarafından yapılan bir anket dikkat çekici sonuçlar verdi.

Anket çalışması, sigara içenlerin günde ne kadar “sigara molası” verdiğine odaklandı. Ankete katılanların yüzde 52’si düzenli olarak ofiste sigara molası verdiğini söyledi.

En çok sigara molası verenler 18-26 yaş grubunda.

Ortalama bir İngiliz sigara tiryakisinin sigara içmek için her gün 5 ila 10 dakika ortasında çalışmadığını, bazı bireylerde bu sürenin 20 dakikaya kadar çıkabildiğini belirten uzmanlar, bir yıl dolduğunda bu sürenin bir hafta daha az çalışmaya tekabül ettiğini açıkladı. vurmak.

Araştırmayı inceleyen uzmanlar, Ortalama olarak, sigara içenler yılda 39 saatten fazla ofis dışında sigara içiyor. Bu bir haftalık tatile eşdeğer”söz konusu.

Anket çalışmasında en sık sigara molası veren yaş grubu 18-26 olarak kaydedilirken, bunu 59-77 ortası ve 43-58 yaş grubu izledi. En az sigara molası veren grup ise 27-42 yaş grubunun ortasındakiler.

sözcü

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu