Haber

Tıbbi sıralamalar 2023’e kadar düşecek mi? Tıbbi sıralamalar nereye düşüyor, nasıl düşüyor? Tıbbi sıralamalar düşecek mi?

Tıbbi sıralamalar 2023’e kadar düşecek mi? sorusu sonuçların açıklanmasının ardından merak edilen soruların tam ortasında yer alıyor. Tıbbi sıralamalar nereye düşüyor, nasıl düşüyor? Konuyla ilgili birçok detay da araştırma konusu oluyor ve arama motorlarında sıklıkla sorgulanıyor. Adaylar heyecanla seçim sürecinin başlamasını bekliyor. Peki, Tıp sıralaması 2023’e kadar düşecek mi? Tıbbi sıralamalar nereye düşüyor, nasıl düşüyor? Tıbbi sıralamalar düşecek mi?

İLAÇ SIRALAMASI 2023’TE DÜŞECEK Mİ?

Üniversitelerde bulunan bölümlerin taban puanları tercih yapan öğrencilere göre değişmektedir. Bu durumda tercih döneminde tercih yoğunluğuna göre taban puanı daha düşük olan bölümlerin kapatılması söz konusu olabilecektir. Çoğunlukla bir önceki yılın taban puanlarında büyük bir değişiklik yok.

ÜNİVERSİTE TERCİH DÖNEMİ NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

evet Tercih Rehberi’nin açıklanmasının ardından üniversite hayali kuran milyonlarca aday için tercih süreci başlayacak. Seçim süreçleri 27 Temmuz – 8 Ağustos tarihleri ​​arasında yapılacak. YKS tercihlerinde adayların 24 hakkı bulunmaktadır. 2023 YKS üniversite taban puanları, başarı sıralaması ve kontenjanları henüz belli değil. Bu yılki puanlar, üniversiteye yerleştirme işlemleri tamamlandıktan sonra açıklanacak. YKS sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte ÖSYM tarafından yayınlanacak olan YKS tercih kılavuzunda son alımın 2 ve 4 yıllık bölümlerinin taban ve tavan puanları yer alacak.

haberbasmakci.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu