Haber

Tutuklu Mahir Akkoyun’un İfadesi Ortaya Çıktı: ‘Hakaret Amacım Yok’

“Bu ürün sizin için pahalı mı?” ‘Erdoğan sayesinde’ yazılı etiketleri tasarlayan Mahir Akkoyun, ‘Cumhurbaşkanına hakaret’ iddiasıyla bu sabah İzmir’de gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen Usta Akkoyun’un savcılıktaki sözü ortaya çıktı.

ANKA’nın haberine göre Akkoyun, kendisine atfedilen kusurları kabul etmeyerek, “Grafik tasarımcı olduğum için siyasi içerikli, bana gösterdiğiniz Twitter hesabımda paylaştığım etiketleri ben tasarladım. Ben sadece Twitter hesabımda paylaştım, bu etiketlerin dumping ve marketlere yapıştırma işlemlerini ben yapmadım, kimin yaptığı hakkında bir bilgim yok. Siyasi gündemdeki görüşlerimi belirtmek amacıyla tasarımları paylaştım.”

“Hiçbir şekilde gücendirmek niyetinde değilim. Birçok kişi hazırladığım görselleri kullanmak için mesaj atıyordu, onlara cevap vermem zaman aldığı için genel bir açıklama olarak Tweet’i paylaştım. Üzerime atılan suçlamaları kabul etmiyorum. Tutuklama kararı hukuka aykırıdır ve işleme itiraz ediyorum.”

Akkoyun’un avukatı Berfin Kaya, “’Cumhurbaşkanına hakaret’ kabahati hukuki unsur teşkil etmez. Müvekkili sadece hayatın değeri ile ilgili niyetini paylaştı. İfade özgürlüğü ve siyasetçileri eleştirme hakkı kapsamındadır. Müvekkilin serbest bırakılmasını talep ediyoruz. Müvekkil hakkında haksız bir tutuklama kararı olmaksızın uygulanan fiili gözaltı işlemine de itiraz ediyoruz.”

haberdidim.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu