Haber

YSK üyelerine hakaretten yargılanan İmamoğlu, duruşmaya saatler kala canlı yayında içini döktü: Sonuç umrumda değil, sadece utanç duyuyorum

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Lideri Ekrem İmamoğlu‘nun YSK üyelerine hakaret ettiği gerekçesiyle 4 yıl 1 aya kadar hapis cezası istemiyle yargılandığı davaya bugün devam edilecek. Anadolu Adalet Sarayındaki duruşma saat 11.00’de başlıyor.

“BU MAHKEMEDEN UTANÇ DUYUYORUM”

Hakkına siyasi yasak argümanları da bulunan ve duruşmaya katılmayacağı açıklanan İmamoğlu, bu sabah FOX TV’de canlı yayına katıldı. Çok dolu olduğunu söyleyen İmamoğlu, “Bu davanın Ekrem İmamoğlu‘na ziyanı ne yararı ne? Teraziye koyduğumuzda beni zerre ilgilendirmiyor ne ziyanı ne yararı. Hukukçularımızla oturduk genel kapsamda konuştuk lakin şu ceza bu ceza ilgilenmiyorum. Dehşet hissetmiyorum. Lakin şu mahkemeden utanç duyuyorum. Bu türlü bir yargılama olamaz. Acı bir durum. 16 milyon insanı cezalandırmak için yaptığınız atılımın farkında değilsiniz.” dedi.

“BAHSİ GEÇEN KELİMEYİ, YSK ÜYELERİNE DEMEDİM”

Seçim zamanını hatırlatan ve YSK üyelerine hakaret etmediğini belirten İBB Başkanı, “Sıklıkla hatırlatmak lazım 31 mart seçimleri niçin iptal edildi? Bangır bangır çıkıp “Çaldılar” demediler mi? Seçimler iptal edildi, İstanbul’un 3 ayı çalındı. E ne oldu? 31 mart seçimlerinin anasının ak sütü üzere helal bir seçim olduğu ortaya çıktı. E benim de YSK üyelerine bu noktada seslenmem olağan. Bu davada bahsi geçen o kelamı, ben YSK üyelerine söylemedim. Ben bana ahmak diyen beşere kelamını iade ettim. Ben ulu Türk yargısına güvenmek istiyorum. Çok doluyum.” ifadelerini kullandı.

“ÜLKE KAYBEDER, İMAMOĞLU KAYBETMEZ”

İmamoğlu “Seçilme hakkınız elinizden alınırsa” sorusuna ise “Bundan da ülkemiz kaybeder. Ekrem İmamoğlu kaybetmez.” karşılığını verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu