Haber

Zırvalıkların ardından o görüntüleri paylaştı… Hatay’da barajlar ayakta!

  • HABER7

Türkiye’yi sarsan deprem nedeniyle bölgeye nakledilerek çalışmalara katkı sağlandı. Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu Babala TV’nin sosyal medyada yaptığı “Hatay’da baraj çöktü” saçmalığının ardından harekete geçti. prof. Bölgenin en kritik barajı Eroğlu Tahtaköprü Barajıyerinde gözlemledi.

Eroğlu, 56 metre350.27 milyon metreküp su yüksekliğine sahip Tahtaköprü Barajı, dayanıklıo ve depremde hasar yokstresli.

Bakanlık döneminde Hatay’a 7 baraj yaptılarEroğlu, Tahtaköprü Barajı iyileştirme projesini de hayata geçirdiklerini kaydetti.

prof. Eroğlu, 462 bin 920 dönüm arazinin sulanmasıhizmet veren Tahtaköprü Barajı faaliyetlerini sorunsuz bir şekilde sürdürdüğünüifade etti.

YALANLA İŞLERİNE ARA VERDİLER

Hatay’da arama kurtarma çalışmaları devam ederken, provokatörlerin baraj patlaması ‘ saçmalıkları nedeniyle çalışmalara ara verildi. Kenti terk etmeye başlayan ekipler ve vatandaşlar trafiği kilitledi.

Barajın patlayanın Yarseli Barajı olduğu yönündeki manipülasyonlarla ilgili Tarım ve Orman Bakanı. Vahit Kirişçi, Hatay Valisi Rahmi Doğanve Dezenformasyon Çaba Merkezi Koordinatörü İdris Kardaşinkar geldi.

Her şeyden önce asılsız iddialar Oğuzhan UğurModeratörlüğünü yaptığı Babala TV’nin .

KAYNAK: HABER7

altinova-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu