Haber

Adana Valiliğinden Mirzaçelebi Mahallesi’ndeki iş yeri tabelalarına ilişkin açıklama

Adana Valiliği, kimi toplumsal medya hesaplarında yer alan 3 ya da 4 yıl öncesine ilişkin olduğu belirtilen Seyhan ilçesi Mirzaçelebi Mahallesi’ndeki iş yeri tabelalarına ilişkin görüntülerle ilgili açıklama yaptı.

Valiliğin internet sitesinden yapılan açıklamada, bazı sosyal medya hesaplarında “Görüntüler Orta Doğu’dan değil Türkiye’den. Yabancı uyrukluların yaşadığı mahalleye girdi neye uğradığını şaşırdı: Türkçe tabela yok, trafik kuralları yok.” şeklinde paylaşımlar yer aldığı belirtildi.

Görüntülerin 3 ya da 4 yıl öncesine ait olduğu ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Paylaşımlarda yer alan görüntüler yabancı uyrukluların yoğun olarak yaşadığı ilimiz Seyhan ilçesi Mirzaçelebi Mahallesi’nde 3 ya da 4 yıl öncesine ilişkin imajlar olup, güya bugünkü durummuş üzere paylaşılmaktadır. İş yerlerinin tabela, vitrin ve camlarının standartları ile ilgili yapılan düzenlemeden sonra kısa müddet içinde, bahse mevzu bölgedeki tüm iş yerlerinin tabela, vitrin ve camları mevzuata uygun hale getirilmiştir. İmajlardan de anlaşılacağı üzere bugün prestijiyle bu türlü bir durum kelam konusu değildir. Kamuoyuna hürmet ile duyurulur.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu