Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan 1 Mayıs mesajı! Hem babasından hem kendinden örnek verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü münasebetiyle sosyal medya hesabından bir mesaj yayınladı.

“GENÇLİĞİNDE İETT’TE ÇALIŞMIŞ BİR KARDEŞİM”

Paylaşımında çalışanlara seslenen Erdoğan, “Sevgili işçi arkadaşlarım; hayatını kaptanlık yaparak kazanan gazi bir babanın oğluyum. Gençliğinde İETT’de işçi olarak çalışmış terli bir abiyim. .. Emeğinizden, alın terinizden, sıcacık ekmeği dostlarla paylaşmaktan çok memnunum.İyi biliyorum.Siyaset yoluyla ülkemize hizmet mücadelemizde nereden geldiğimizi ve köklerimizi asla unutmadık. senin hakların

“NE YAPTIK, BİRLİKTE BAŞARILIYIZ”

Yıllardır istismar malzemesi olan 1 Mayıs’ı sizler için bayram ilan ettik, gerçek bir emek bayramı yaptık. Örgütlenme, sendikal hak ve ücretlerle birlikte işçi sağlığı ve güvenliği konusunda da çok önemli adımlar attık. 2002’de 184 lira olan 126 dolar olan asgari fiyatı bugün 8 bin 500 liraya yani 437 dolara çıkardık. Asgari fiyatı ve taban fiyata eşit olan diğer ücretlilerin gelirlerini hariç tuttuk. Ne yaptıysak beraber yaptık, beraber başardık, sırt sırta vererek zorlukları beraber aştık.

“14 MAYIS’TA DESTEKLERİNİZE GÜVENİYORUM”

İnşallah Türk Yüzyılını yeniden sizlerle birlikte inşa edeceğiz. 14 Mayıs’ta, personel arkadaşlarınıza güveniyorum. 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyorum.”

sarikayahaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu