Haber

Taksim’e gitmek isteyenlere polis izin vermedi: 40 gözaltı

İstanbul’da 1 Mayıs’ta polisle geçişler yasaklandı ve Taksim’e çıkan tüm sokak köşelerine bariyerler yerleştirildi. Taksim’e yürüyen Öğrenci Kolektifleri ve Üniversite Feminist Kolektifi üyeleri Ergenekon Caddesi’nde gözaltına alındı.

Elmadağ’dan Taksim’e yürüyen İnşaat-İş ve DİSK/Enerji-Sen üye ve yöneticilerine de polis rahatsız oldu. Enerji-Sen Genel Sekreteri Emin Atsız, Kurucu Genel Başkanı Kamil Kartal ve İnşaat-İş üyeleri gözaltına alındı.

1 Mayıs’ı Taksim’de kutlamak isteyen İnşaat-İş ve Enerji-Sen üyeleri Divan Oteli önünde darp edilerek gözaltına alındı.

İnşaat-İş Sendikası’nın Twitter hesabından yaptığı paylaşıma göre iki sendikadan toplam 5 kişi gözaltına alındı. Gayret Sendikası üyeleri Delal Erol ve Cemal Kara da gözaltına alındı.


BEŞİKTAŞ’TAN YÜRÜMEK İSTEYEN 35 KİŞİ ÇIKARILDI

Beşiktaş’ta sabahın erken saatlerinden itibaren geniş güvenlik önlemleri alındı. Saat 09.15 sıralarında Umut-Sen üyeleri Beşiktaş’tan Taksim’e yürüyerek gitmek istedi ve Ihlamurdere Caddesi’ne geçti. Ancak polis gruba izin vermedi. Yürümek için ısrar eden gruptan 15 kişi gözaltına alındı.

Halk Kurtuluş Partisi’ne bağlı 30 kişilik bir grup, saat 09.50 sıralarında Barbaros Bulvarı’ndan Taksim’e yürümek istedi. Uyarılara rağmen yürümek isteyen gruba polis müdahale etti. 20 HKP’li gözaltına alındı.

Gözaltına alınanlar polis minibüsüne bindirilerek sağlık kontrolüne götürüldü. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu