Haber

Depremzedelere e-Devlet üzerinden güvenilir bağış fırsatı

AFAD tarafından yürütülen kampanya ile e-Devlet’te yer alan “Deprem Bağış Kampanyası” hizmeti ile bağışlar deprem bölgesindeki vatandaşlara ulaştırılacak.

e-Devlet üzerinden başlatılan kampanyaya bu adresten ulaşabilirsiniz.
https://www.turkiye.gov.tr/afet-ve-acil-durum-yonetimi-deprem-bagis-kampanyasi

Kahramanmaraş’ta meydana gelen deprem sonrası enkaz altında kalanlar için arama kurtarma çalışmaları devam ederken, Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi, depremzedelere yardım ulaştırmak ve depremzedelere yardım etmek isteyen vatandaşlara güvenilir bir yol sunmak için iki yeni dijital hizmet geliştirdi. bağış yapmak.

Bu hizmetlerden ilki beyin sarsıntısı geçiren vatandaşlara kan bağışında bulunmak isteyenlere yardımcı olacak. Kan bağışçıları e-Devlet Kapısı üzerinden en yakın kan bağışı merkezini öğrenebilecek. Türk Kızılayı e-Devlet Kapısı’ndaki “En Yakın Kan Bağışı Merkezi” hizmeti ile en yakın noktada bulunan Türk Kızılayı Kan Bağışı Merkezi’nin adres, telefon ve çalışma saatleri bilgileri ekranda görüntülenebilecek. harita. Ayrıca harita üzerinde seçilen kan bağışı noktasının yol tarifi alınabilir.

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi’nin depremzedelere yönelik ikinci hizmeti, nakdi yardımların sadık bir şekilde ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmasını hedefliyor. AFAD ve Türk Kızılayı tarafından yürütülen bağış kampanyalarına yönelik dijital hizmetler e-Devlet Kapısı üzerinden kullanıma açıldı.

AFAD ve Türk Kızılayı’na bağlı diğer iki “Deprem Bağış Kampanyası” hizmeti ile vatandaşlar bu hizmetten kredi kartlarıyla e-Devlet Kapısı üzerinden yararlanabilecek. e-Devlet Kapısı ayrıca bağış yapmak isteyenlere ödeme aşamasında üç boyutlu güvenlik sistemi (3D Secure) sağlayacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu