Haber

Kahramanmaraş’ta 4 gün önce satın aldıkları evin enkazı altında bir aile hayatını kaybetti.

Türkiye, 6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta 2 şiddetli sarsıntıyla sarsıldı.

Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde meydana gelen deprem 10 ili etkiledi.

Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Malatya, Şanlıurfa, Adıyaman ve Hatay gibi illerde hissedilen deprem adeta yıkıma neden oldu.

İlk andan itibaren tüm devlet kurumları deprem bölgelerinde çalışmalarını sürdürürken, yurdun dört bir yanından vatandaşlar tek yürek oldu.

Depremzedeler için harekete geçen binlerce gönüllü, afet bölgelerine akın etti.

Büyük felaket için birlik ve beraberlik içinde çaba sarf edilirken, hayatını kaybedenlerin acı hikayeleri ortaya çıkıyor.

Çalışmak için Elbistan’a geldi

Aydın’ın Söke İlçesi Doğanbey Mahallesi’nden uzun yıllar önce Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesine çalışmak için giden İsmail Taşkın, 10 yıl önce Zeliha Taşkın (38) ile evlendi.

Eşinin memleketine yerleşerek sanayide kaynakçı olarak çalışan Taşkın’ın bu evlilikten Sehernur Taşkın (9), Hanım Taşkın (7) ve Muhammed Emin Taşkın (5) adında 3 çocuğu oldu.

evi 4 gün önce aldım

İsmail Taşkın, 2 Şubat’ta Güneşli Mahallesi’nde satın aldığı dairenin tapu sevincini sosyal medya hesabından paylaştı.

İlk depremden sağ kurtuldular, ikinci depremde yıkıldılar

İsmail Taşkın ve ailesi, 6 Şubat sabahı meydana gelen 7,7 büyüklüğündeki depremden kendi imkanlarıyla kurtularak hayatlarını kurtardı. Ancak 4 gün önce aldıkları konutlarına tekrar giren Taşkın Ailesi, bu kez merkezin üzerinde Elbistan’da meydana gelen 7.6 büyüklüğündeki ikinci depremde enkaz altında kaldı.

Arama kurtarma ekipleri bugün Taşkın Ailesi’nden 5 kişinin cansız bedenine ulaştı. Acı haberi alan İsmail Taşkın’ın kardeşi Tanju Taşkın, Kahramanmaraş’a gitmek üzere yola çıktı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu