Haber

İzmir’de çocuklarını görmek için eve gelen eski eşini öldüren sanığa dava

İzmir’de, çocuklarını görmek için evine gelen astım hastası eski karısını boğarak öldürdüğü ileri sürülen kocaya, ağırlaştırılmış müebbet hapis talebiyle dava açıldı.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, 2019’da evlenen ve 2 çocuğu bulunan Remziye Tüysüz (22) ile Y.P’nin (27), olaydan 2 ay önce anlaşmalı olarak boşandıkları belirtildi.

Konya’dan İzmir’e gelen Tüysüz’ün, eski eşini telefonla arayıp çocuklarını görmek istediğini söylediği belirtilen iddianamede, konutta bekleyen Y.P’nin, evine gelen astım ve bronşit hastası kadını, boğazını sıkarak öldürüp çocuklarının görmemesi için cesedini battaniyeye sardığı anlatıldı.

İddianamede, sanığın, suçunu itiraf ederek olayı bir anlık sinirle gerçekleştirdiğini kabul ettiği belirtilerek, Y.P’nin “kasten öldürme” cürmünden ağırlaştırılmış müebbet mahpusu istendi.

Sanığın yargılanmasına önümüzdeki günlerde İzmir Ağır Ceza Mahkemesinde başlanacak.

Olayın geçmişi

Çocuklarını görmek için İzmir’e gelen Remziye Tüysüz’ün (22) cesedi, 4 Nisan’da İzmir’in Bornova ilçesinde, boşandığı kocası Y.P’nin evinde battaniyeye sarılı bulunmuştu. Olayla ilgili eski koca Y.P, iki kardeşi, babası ve babaannesi gözaltına alınmıştı.

Bu kişilerden suçunu itiraf eden Y.P. tutuklanmış, diğerleri serbest bırakılmıştı.

Genç kadının cenazesi ise memleketi Diyarbakır’ın Çermik ilçesinde toprağa verilmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu