Haber

Antalya’da Kızına Cinsel İstismar Eden Sanığa 30 Yıl Hapis Cezası

Kızına cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle Antalya’da yargılanan sanığa 30 yıl hapis cezası verildi.

Antalya 6. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuklu sanık KY, tarafların avukatları ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı katıldı.

Şu anda 19 yaşında olan mağdur, 11 yaşından itibaren 3 yıl boyunca babasının cinsel istismarına maruz kaldığı iddiasıyla şikayetçi olduğunu söyledi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı adına duruşmayı takip eden avukat da sanığın en ağır şekilde cezalandırılmasını talep ettiklerini belirtti.

Sanığın geçmiş hayatında eski eşine cinsel istismarda bulunduğunu ve evlendiğini öne süren avukat, “Sanık, görümcesine de istismarda bulunup hapis cezasına çarptırılmış bir kişidir. Bakanlık olarak talep ediyoruz. En ağır şekilde cezalandırılır. Mağdur psikolojik şiddete maruz bırakılır.” Bu kelimeyi kullandı.

Masum olduğunu iddia eden sanık KY beraat talebinde bulundu.

Mahkeme, sanık KY’ye “çocuğuna birden fazla cinsel istismarda bulunmak” suçundan 30 yıl hapis cezası verdi. Kurul sanığın cezasında indirim yapmadı.

Öte yandan mahkeme kararında, sanığın daha önce “cinsel istismar” suçundan 5 yıl 7 ay hapis cezasına çarptırıldığı belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu